Кум Медведчука, який у списках "Слуги народу" не має права йти в депутати – "Схеми"

Кум Медведчука, який у списках "Слуги народу" не має права йти в депутати – "Схеми"

Андрій Холодов, що йде в Раду від партії "Слуга народу", більше 200 днів протягом року перебував за межами України.

Як зазначають в сюжеті програми "Схеми: корупція в деталях" (спільний проект Радіо Свобода і телеканалу "UA:Перший"), кандидат в нардепи Холодов не має права балотуватися до Верховної Ради. Об этом сообщает svit24.in.ua со ссылкой на СМИ.

За даними журналістів, Андрій Холодов, який є 22-им у списку партії "Слуга народу", за кордоном перебував більше, ніж дозволено вимогами законодавства щодо безперервного проживання кандидата в депутати в Україні протягом останніх 5-ти років.

Так в 2015 році Андрій Холодов щонайменше 204 дні протягом цього року перебував за межами України, переважна більшість яких – у Відні. В елітному районі австрійської столиці родина Холодова має віллу за 6 мільйонів євро.

Водночас відповідно до закону "Про вибори народних депутатів України", ним може бути обрано українця, який проживає на батьківщині протягом останніх 5 років. У свою чергу, закон "Про громадянство України" визначає безперервне проживання як таке, якщо разовий виїзд особи за кордон у приватних справах не перевищує 90 днів, а в сумі за рік – 180 днів.

Сам Холодов на прохання журналістів про коментар не відповів.

Журналісти кажуть, що Андрій Холодов заробляє на роздрібній торгівлі цигарками у столичних кіосках. Але офіційно Холодов є бенефіціаром заводу "Ефкон-вікна" в столиці. Цей завод виробляє алюмінієвий профіль та інші будівельні конструкції з цього металу.

Його дружина Катерина Шаховська, на яку записана вілла у Відні, є дизайнеркою одягу та кумою Оксани Марченко – дружини співзасновника партії "Опозиційна платформа – За життя", кума російського президента Володимира Путіна Віктора Медведчука.

Mukachevo.net

Джерело статті: “http://www.mukachevo.net/ua/news/view/515221”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя