У Львові презентують виставку живописних полотен Теодозія Салія

У п’ятницю, 15 листопада, у Домі Франка, відкривається виставка живописних полотен Теодозія Салія ʺЧитаючи Франкаʺ. Про це інформують у департаменті з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА.

У Львові презентують виставку живописних полотен Теодозія Салія


Полотна створені упродовж 2017–2019 років, в них автор творчо переосмислює образи з відомих поем Івана Франка, зокрема ʺІван Вишенськийʺ, ʺМойсейʺ, ʺПохоронʺ, поезію зі збірки ʺЗівʼяле листяʺ та інші. Об этом сообщает life72.in.ua со ссылкой на СМИ.


Глибинна філософська сутність Франкових поем, його інтимна та пейзажна лірика в інтерпретації Теодозія Салія відобразилася у візуальному ряді картин – яскравих, побудованих на смислових і зорових контрастних, сповнених символізму. Своїми роботами автор демонструє, що Франкові думки і переживання, які він концептуально переосмислив, є близькими і зрозумілими нашим сучасникам.


Відкриття виставки о 16:00 год.


Довідково


Теодозій Салій народився 27 вересня 1943 року в м. Жидачеві Львівської області. У 1965 році закінчив Львівське училище прикладного та декоративного мистецтва (нині коледж ім. І. Труша), а в 1974 році – Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва (сьогодні Львівська національна академія мистецтв).


Доцент кафедри графічного дизайну цієї академії. Заслужений діяч мистецтв України.


Учителі з фаху – Данило Довбошинський, Теофіл Максисько, Вітольд Манастирський, Мирон Вендзилович, Михайло Курилич, Мирон Яців, Володимир Патик.


Працює в галузі станкового живопису і графіки. Член Національної спілки художників України.

Джерело статті: “https://galinfo.com.ua/news/u_lvovi_prezentuyut_vystavku_zhyvopysnyh_poloten_teodoziya_saliya_330519.html”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя